Seznamte se s dokonalým technickým kamenem

O přírodním kameni v interiéru už jste jistě něco slyšeli. Ale slyšeli jste už také o kameni umělém, respektive technickém, který je pro využití v interiéru ještě o něco lepší volbou?
Technický kámen v interiéru či v exteriéru oceníte v mnoha ohledech. Díky dokonalému zpracování pomocí moderních technologií vám nabízí skvělé řešení i tam, kde v tomto směru příroda zaváhala.

bílá kuchyně

Tento druh umělého kamene je z více než devadesáti procent tvořen kamenem přírodním. Tuto drobnou kamenitou drť dohromady pojí umělé pryskyřice a doplňují ji navíc i speciální pigmenty. Výsledkem speciálních technologických postupů zpracování je tedy nejen maximálně odolný, ale také maximálně krásný materiál, který ve svém interiéru jistě oceníte.

Doma můžete technický kámen využít k mnoha účelům. Skvěle se hodí na různé obklady, dlažby, okenní parapety, schodiště a kuchyňské či koupelnové desky. Na všech těchto místech vám přijde vhod. Můžete si totiž volit nejen jeho barvu a odstín, ale také tloušťku a povrchovou úpravu kamenných desek.

Skvělé je jistě to, že máte na výběr z opravdu široké palety barevných odstínů. Takže pokud jste i vy beznadějně propadli v současnosti velmi populární šedé barvě, můžete volit z široké škály šedi o různých intenzitách. A takové možnosti vám žádný přírodní druh kamene nenabízí.

povrchová textura

Nicméně dokonalé vlastnosti technického kamene oceníte především při jeho využití v kuchyni. Ideální je pro zhotovení pracovní desky kuchyňské linky, která patří k nejvíce namáhaným místům každé kuchyně.

Díky tomu, že jeho povrch není pórovitý, netrpí umělý kámen ani nasákavostí a přejímáním cizích barev a pachů. Ať už na něm budete připravovat libovolné jídlo, určitě svou kuchyni nebudete muset posléze zuřivě drhnout. Jeho údržba je totiž snadná a rychlá.
Zároveň skvěle odolává také mechanickému působení různé intenzity – přímo na pracovní desce tak můžete krájet a sekat a nebude to znát.