Schůdky prostě k bazénu patří

Pod pojmem bazén si sice každý vybaví víceméně jen onu nádrž, do níž se napustí voda, ovšem je pravdou, že jenom s touto by si člověk v žádném případě nevystačil. Protože k bazénu patří i spousta dalších věcí, má-li tento plnit dobře svoji funkci.
Má-li být bazén bazénem, potřebuje také filtraci, bazénový vysavač, plachtu, plováky a co já vím, co všechno ještě. A rozhodně by se nemělo zapomenout ani na vhodné bazénové schůdky. Protože bez těch by sice bazén mohl zdánlivě vypadat jako dokonalý, ale takový by tedy rozhodně nebyl.

schody do bazénu

Protože zapojte svoji fantazii a určitě hned přijdete na to, čím by byl bazén bez schůdků. Jistě, dalo by se do něj vlézt nebo skočit, dalo by se v něm koupat, plavat, cákat, potápět se a kdo ví, co všechno ještě, jenže už i to vstupování do něj by bylo relativně nepohodlné. A dostat se z něj ven by mohl být dokonce i závažný problém.
Ne každý má tolik fyzických sil, aby se chytil okraje bazénu, vzepřel se a ocitl se tak venku. Ne každý má přátele či příbuzné, kteří by ho z té vody vytáhli, ne všem je přáno mít někoho, kdo by jim přímo ve vodě udělal kozu, po níž by se dalo vystoupat ven.

K tomu, aby se člověk mohl pohodlně ponořit a zase uniknout z vodního živlu, jsou zkrátka schůdky zapotřebí. A je štěstím, že se jich dnes už u prodejců nabízí celá řada, takže si lze vybrat nejen to, po čem se tam člověk dostane, ale i to, po čem se mu tam bude pohybovat nejpohodlněji.
K mání jsou schůdky různé. Někdy ty, jež připomínají klasické schodiště, s různě velkými stupni, aby si každý vybral to pravé, jindy spíše to připomínající žebřík a mající robustní zábradlí a pohodlné dostatečně široké schodnice, stabilní a s protiskluzovým povrchem.

schůdky

A pokud tak není něco takového součástí bazénu (což je spíše výjimka než pravidlo), může si člověk vybrat to nejvhodnější sám. To, po čem se mu bude nejpohodlněji pohybovat a co mu prokáže více než dobrou službu.
Protože není rozhodně rozumné skákat do bazénu bez schůdků a doufat, že někdo uslyší naše zoufalé volání a přijde nás odsud vytáhnout.

Ohodnoťte příspěvek